tüfa ta verbo, Z

zulli –

vt

escoger.

Zulliaymi ti kümelkalechi zugu. ‘Escogeras el item correcto.’
Küme zullikey ñi chew amual. ‘Eligen bien donde ir.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche zullin zullili zullichi
eymi zullimi zullilmi zullige
fey zulli zullile zullipe
iñchiw zulliyu zulliliyu zulliyu
eymu zullimu zullilmu zullimu
feyegu zulligu zullile egu zullipe egu
iñchiñ zulliyiñ zulliliyiñ zulliyiñ
eymün zullimün zullilmün zullimün
feyegün zulligün zullile egün zullipe egün