tüfa ta verbo, Z

ziwillka –

vt

revolver.

Ziwillkagekey ta korü. ‘Se revuelve la sopa.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche ziwillkan ziwillkali ziwillkachi
eymi ziwillkaymi ziwillkalmi ziwillkage
fey ziwillkay ziwillkale ziwillkape
iñchiw ziwillkayu ziwillkaliyu ziwillkayu
eymu ziwillkaymu ziwillkalmu ziwillkamu
feyegu ziwillkaygu ziwillkale egu ziwillkape egu
iñchiñ ziwillka ziwillkaliyiñ ziwillka
eymün ziwillkaymün ziwillkalmün ziwillkamün
feyegün ziwillkaygün ziwillkale egün ziwillkape egün

Comparte esto: