tüfa ta verbo, Z

zey –

vi

caber.

Müte zeylay kiñeke eltukawe. ‘No caben algunos muebles’. [MPZL]
Zeyümwelan tañi wezakelu. ‘No me cabe la ropa.’ [MPZL]
Zeylayaiñ. ‘No cabremos.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche zeyün zeyli zeychi
eymi zeyimi zeyülmi zeyge
fey zeyi zeyle zeype
iñchiw zeyiyu zeyliyu zeyyu
eymu zeyimu zeyülmu zeymu
feyegu zeyigu zeyle egu zeype egu
iñchiñ zeyiyiñ zeyliyiñ zey
eymün zeyimün zeyülmün zeymün
feyegün zeyigün zeyle egün zeype egün

Comparte esto: