tüfa ta verbo, W

wütxege –

vi

hacer frío.

¿Wütxegi kam aregi? ‘¿Hace frío o calor?’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche wütxegen wütxegeli wütxegechi
eymi wütxegeymi wütxegelmi wütxegege
fey wütxegey wütxegele wütxegepe
iñchiw wütxegeyu wütxegeliyu wütxegeyu
eymu wütxegeymu wütxegelmu wütxegemu
feyegu wütxegeygu wütxegele egu wütxegepe egu
iñchiñ wütxege wütxegeliyiñ wütxege
eymün wütxegeymün wütxegelmün wütxegemün
feyegün wütxegeygün wütxegele egün wütxegepe egün

Comparte esto: