tüfa ta verbo, W

wünükaw –

vi

ser serpentiado.

Ti rüpü wünükawi. ‘El camino es serpentiado.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche wünükawün wünükawli wünükawchi
eymi wünükawimi wünükawülmi wünükawge
fey wünükawi wünükawle wünükawpe
iñchiw wünükawiyu wünükawliyu wünükawyu
eymu wünükawimu wünükawülmu wünükawmu
feyegu wünükawigu wünükawle egu wünükawpe egu
iñchiñ wünükawiyiñ wünükawliyiñ wünükaw
eymün wünükawimün wünükawülmün wünükawmün
feyegün wünükawigün wünükawle egün wünükawpe egün

Comparte esto: