tüfa ta verbo, W

wüchürküle –

vi

estar torcido.


iney indicativo condicional imperativo
iñche wüchürkülen wüchürküleli wüchürkülechi
eymi wüchürküleymi wüchürkülelmi wüchürkülege
fey wüchürküley wüchürkülele wüchürkülepe
iñchiw wüchürküleyu wüchürküleliyu wüchürküleyu
eymu wüchürküleymu wüchürkülelmu wüchürkülemu
feyegu wüchürküleygu wüchürkülele egu wüchürkülepe egu
iñchiñ wüchürküle wüchürküleliyiñ wüchürküle
eymün wüchürküleymün wüchürkülelmün wüchürkülemün
feyegün wüchürküleygün wüchürkülele egün wüchürkülepe egün

Comparte esto: