tüfa ta verbo, W

witxuntuku –

vt

vertir líquidos adentro.


iney indicativo condicional imperativo
iñche witxuntukun witxuntukuli witxuntukuchi
eymi witxuntukuymi witxuntukulmi witxuntukuge
fey witxuntukuy witxuntukule witxuntukupe
iñchiw witxuntukuyu witxuntukuliyu witxuntukuyu
eymu witxuntukuymu witxuntukulmu witxuntukumu
feyegu witxuntukuygu witxuntukule egu witxuntukupe egu
iñchiñ witxuntuku witxuntukuliyiñ witxuntuku
eymün witxuntukuymün witxuntukulmün witxuntukumün
feyegün witxuntukuygün witxuntukule egün witxuntukupe egün

Comparte esto: