tüfa ta verbo, W

witxuentu –

vt

sacar el agua de un recipiente, servir agua.


iney indicativo condicional imperativo
iñche witxuentun witxuentuli witxuentuchi
eymi witxuentuymi witxuentulmi witxuentuge
fey witxuentuy witxuentule witxuentupe
iñchiw witxuentuyu witxuentuliyu witxuentuyu
eymu witxuentuymu witxuentulmu witxuentumu
feyegu witxuentuygu witxuentule egu witxuentupe egu
iñchiñ witxuentu witxuentuliyiñ witxuentu
eymün witxuentuymün witxuentulmün witxuentumün
feyegün witxuentuygün witxuentule egün witxuentupe egün

Comparte esto: