tüfa ta verbo, W

witxawitxa –

vi

ser empinado.

Rume witxawitxay ti wigkul. ‘El cerro es muy empinado.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche witxawitxan witxawitxali witxawitxachi
eymi witxawitxaymi witxawitxalmi witxawitxage
fey witxawitxay witxawitxale witxawitxape
iñchiw witxawitxayu witxawitxaliyu witxawitxayu
eymu witxawitxaymu witxawitxalmu witxawitxamu
feyegu witxawitxaygu witxawitxale egu witxawitxape egu
iñchiñ witxawitxa witxawitxaliyiñ witxawitxa
eymün witxawitxaymün witxawitxalmün witxawitxamün
feyegün witxawitxaygün witxawitxale egün witxawitxape egün

Comparte esto: