tüfa ta verbo, W

witxañpüram –

vt

alzar.


iney indicativo condicional imperativo
iñche witxañpüramün witxañpüramli witxañpüramchi
eymi witxañpüramimi witxañpüramülmi witxañpüramge
fey witxañpürami witxañpüramle witxañpürampe
iñchiw witxañpüramiyu witxañpüramliyu witxañpüramyu
eymu witxañpüramimu witxañpüramülmu witxañpürammu
feyegu witxañpüramigu witxañpüramle egu witxañpürampe egu
iñchiñ witxañpüramiyiñ witxañpüramliyiñ witxañpüram
eymün witxañpüramimün witxañpüramülmün witxañpürammün
feyegün witxañpüramigün witxañpüramle egün witxañpürampe egün

Comparte esto: