tüfa ta verbo, W

witxale –

vi

estar de pie, estar empinado (cosas).

Ti wigkul rume witxaley. ‘El cerro es bien empinado.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche witxalen witxaleli witxalechi
eymi witxaleymi witxalelmi witxalege
fey witxaley witxalele witxalepe
iñchiw witxaleyu witxaleliyu witxaleyu
eymu witxaleymu witxalelmu witxalemu
feyegu witxaleygu witxalele egu witxalepe egu
iñchiñ witxale witxaleliyiñ witxale
eymün witxaleymün witxalelmün witxalemün
feyegün witxaleygün witxalele egün witxalepe egün

Comparte esto: