tüfa ta verbo, W

wirintuku –

vt

escribir, poner por escrito.

Wirintukufige. ‘Escríbelo.’
¿Chem wirintukuley feychi püchi chillka mew? ‘¿Qué está escrito en este cartellito?’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche wirintukun wirintukuli wirintukuchi
eymi wirintukuymi wirintukulmi wirintukuge
fey wirintukuy wirintukule wirintukupe
iñchiw wirintukuyu wirintukuliyu wirintukuyu
eymu wirintukuymu wirintukulmu wirintukumu
feyegu wirintukuygu wirintukule egu wirintukupe egu
iñchiñ wirintuku wirintukuliyiñ wirintuku
eymün wirintukuymün wirintukulmün wirintukumün
feyegün wirintukuygün wirintukule egün wirintukupe egün

Comparte esto: