tüfa ta verbo, W

wiñotxekaw –

vi

retroceder.


iney indicativo condicional imperativo
iñche wiñotxekawün wiñotxekawli wiñotxekawchi
eymi wiñotxekawimi wiñotxekawülmi wiñotxekawge
fey wiñotxekawi wiñotxekawle wiñotxekawpe
iñchiw wiñotxekawiyu wiñotxekawliyu wiñotxekawyu
eymu wiñotxekawimu wiñotxekawülmu wiñotxekawmu
feyegu wiñotxekawigu wiñotxekawle egu wiñotxekawpe egu
iñchiñ wiñotxekawiyiñ wiñotxekawliyiñ wiñotxekaw
eymün wiñotxekawimün wiñotxekawülmün wiñotxekawmün
feyegün wiñotxekawigün wiñotxekawle egün wiñotxekawpe egün

Comparte esto: