tüfa ta verbo, W

wiñolzugu –

vt

responder, contestar.

Chaltu may tami wiñolzugufiel mu. ‘Gracias por contestarme.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche wiñolzugun wiñolzuguli wiñolzuguchi
eymi wiñolzuguymi wiñolzugulmi wiñolzuguge
fey wiñolzuguy wiñolzugule wiñolzugupe
iñchiw wiñolzuguyu wiñolzuguliyu wiñolzuguyu
eymu wiñolzuguymu wiñolzugulmu wiñolzugumu
feyegu wiñolzuguygu wiñolzugule egu wiñolzugupe egu
iñchiñ wiñolzugu wiñolzuguliyiñ wiñolzugu
eymün wiñolzuguymün wiñolzugulmün wiñolzugumün
feyegün wiñolzuguygün wiñolzugule egün wiñolzugupe egün

Comparte esto: