tüfa ta verbo, W

willü –

vi

orinar, mear.

Txipatxipatuwe mew willimeaymi, ragiñ parke mew femkelay che. ‘Anda a orinar al baño. La gente no orina en medio del parque.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche willün willüli willüchi
eymi willüymi willülmi willüge
fey willüy willüle willüpe
iñchiw willüyu willüliyu willüyu
eymu willüymu willülmu willümu
feyegu willüygu willüle egu willüpe egu
iñchiñ willü willüliyiñ willü
eymün willüymün willülmün willümün
feyegün willüygün willüle egün willüpe egün

Comparte esto: