tüfa ta verbo, W

wezalkale –

vi

estar mal.

Rume wezalkalen. ‘Estoy muy mal.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche wezalkalen wezalkaleli wezalkalechi
eymi wezalkaleymi wezalkalelmi wezalkalege
fey wezalkaley wezalkalele wezalkalepe
iñchiw wezalkaleyu wezalkaleliyu wezalkaleyu
eymu wezalkaleymu wezalkalelmu wezalkalemu
feyegu wezalkaleygu wezalkalele egu wezalkalepe egu
iñchiñ wezalkale wezalkaleliyiñ wezalkale
eymün wezalkaleymün wezalkalelmün wezalkalemün
feyegün wezalkaleygün wezalkalele egün wezalkalepe egün

Comparte esto: