tüfa ta verbo, W

wewünge –

vi

producir dinero, ganancias.

Püchi wewüngey ka ürküngey. ‘Se gana poco y es agotador.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche wewüngen wewüngeli wewüngechi
eymi wewüngeymi wewüngelmi wewüngege
fey wewüngey wewüngele wewüngepe
iñchiw wewüngeyu wewüngeliyu wewüngeyu
eymu wewüngeymu wewüngelmu wewüngemu
feyegu wewüngeygu wewüngele egu wewüngepe egu
iñchiñ wewünge wewüngeliyiñ wewünge
eymün wewüngeymün wewüngelmün wewüngemün
feyegün wewüngeygün wewüngele egün wewüngepe egün

Comparte esto: