tüfa ta verbo, W

wew –

vt

ganar.

Fachantü ta loteria mew ti wewalu weway epu millon. ‘Hoy en la lotería el ganador ganará dos millones.’ [MPZL]
¿Chumgelu wewlan ran? ‘¿Porqué no gané plata?’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche wewün wewli wewchi
eymi wewimi wewülmi wewge
fey wewi wewle wewpe
iñchiw wewiyu wewliyu wewyu
eymu wewimu wewülmu wewmu
feyegu wewigu wewle egu wewpe egu
iñchiñ wewiyiñ wewliyiñ wew
eymün wewimün wewülmün wewmün
feyegün wewigün wewle egün wewpe egün

Comparte esto: