tüfa ta verbo, W

walwal –

vi

hacer gárgaras.

Walwalaymi chazi ko. ‘Harás gárgaras con agua con sal.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche walwalün walwal-li walwalchi
eymi walwalimi walwalülmi walwalge
fey walwali walwal-le walwalpe
iñchiw walwaliyu walwal-liyu walwalyu
eymu walwalimu walwalülmu walwalmu
feyegu walwaligu walwal-le egu walwalpe egu
iñchiñ walwaliyiñ walwal-liyiñ walwal
eymün walwalimün walwalülmün walwalmün
feyegün walwaligün walwal-le egün walwalpe egün

Comparte esto: