tüfa ta Ü, verbo

ütxüftuku –

vt

colocar lanzando.


iney indicativo condicional imperativo
iñche ütxüftukun ütxüftukuli ütxüftukuchi
eymi ütxüftukuymi ütxüftukulmi ütxüftukuge
fey ütxüftukuy ütxüftukule ütxüftukupe
iñchiw ütxüftukuyu ütxüftukuliyu ütxüftukuyu
eymu ütxüftukuymu ütxüftukulmu ütxüftukumu
feyegu ütxüftukuygu ütxüftukule egu ütxüftukupe egu
iñchiñ ütxüftuku ütxüftukuliyiñ ütxüftuku
eymün ütxüftukuymün ütxüftukulmün ütxüftukumün
feyegün ütxüftukuygün ütxüftukule egün ütxüftukupe egün

Comparte esto: