tüfa ta Ü, verbo

ütxüfnaqüm –

v

tirar hacia abajo.


iney indicativo condicional imperativo
iñche ütxüfnaqümün ütxüfnaqümli ütxüfnaqümchi
eymi ütxüfnaqümimi ütxüfnaqümülmi ütxüfnaqümge
fey ütxüfnaqümi ütxüfnaqümle ütxüfnaqümpe
iñchiw ütxüfnaqümiyu ütxüfnaqümliyu ütxüfnaqümyu
eymu ütxüfnaqümimu ütxüfnaqümülmu ütxüfnaqümmu
feyegu ütxüfnaqümigu ütxüfnaqümle egu ütxüfnaqümpe egu
iñchiñ ütxüfnaqümiyiñ ütxüfnaqümliyiñ ütxüfnaqüm
eymün ütxüfnaqümimün ütxüfnaqümülmün ütxüfnaqümmün
feyegün ütxüfnaqümigün ütxüfnaqümle egün ütxüfnaqümpe egün