tüfa ta Ü, verbo

ükümküle –

vi

estar aburrido.

Ükümküley ti püchi kona. ‘Está aburrido el niño.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche ükümkülen ükümküleli ükümkülechi
eymi ükümküleymi ükümkülelmi ükümkülege
fey ükümküley ükümkülele ükümkülepe
iñchiw ükümküleyu ükümküleliyu ükümküleyu
eymu ükümküleymu ükümkülelmu ükümkülemu
feyegu ükümküleygu ükümkülele egu ükümkülepe egu
iñchiñ ükümküle ükümküleliyiñ ükümküle
eymün ükümküleymün ükümkülelmün ükümkülemün
feyegün ükümküleygün ükümkülele egün ükümkülepe egün

Comparte esto: