tüfa ta Tx, verbo

txür –

vi

ser igual, ser parejo.

Txüri. ‘Es igual.’ [MPZL]
Txürlay. ‘No es igual.’ [MPZL]
Txürküley tañi fente iñfigen. ‘Son iguales en tanto daño que hace.’ [FED4]


iney indicativo condicional imperativo
iñche txürün txürli txürchi
eymi txürimi txürülmi txürge
fey txüri txürle txürpe
iñchiw txüriyu txürliyu txüryu
eymu txürimu txürülmu txürmu
feyegu txürigu txürle egu txürpe egu
iñchiñ txüriyiñ txürliyiñ txür
eymün txürimün txürülmün txürmün
feyegün txürigün txürle egün txürpe egün

Comparte esto: