tüfa ta Tx, verbo

txüftule –

vi

estar ansioso, ansiosa.

Iñche txüftulen tañi wenupürayal feychi fütxa zeyiñ mew. ‘Estoy ansioso de subir el gran volcán.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche txüftulen txüftuleli txüftulechi
eymi txüftuleymi txüftulelmi txüftulege
fey txüftuley txüftulele txüftulepe
iñchiw txüftuleyu txüftuleliyu txüftuleyu
eymu txüftuleymu txüftulelmu txüftulemu
feyegu txüftuleygu txüftulele egu txüftulepe egu
iñchiñ txüftule txüftuleliyiñ txüftule
eymün txüftuleymün txüftulelmün txüftulemün
feyegün txüftuleygün txüftulele egün txüftulepe egün

Comparte esto: