tüfa ta Tx, verbo

txomüle –

vi

haber nubes, estar nublado.

Txomülekey antü. ‘Hay días nublados, se nublan los días.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche txomülen txomüleli txomülechi
eymi txomüleymi txomülelmi txomülege
fey txomüley txomülele txomülepe
iñchiw txomüleyu txomüleliyu txomüleyu
eymu txomüleymu txomülelmu txomülemu
feyegu txomüleygu txomülele egu txomülepe egu
iñchiñ txomüle txomüleliyiñ txomüle
eymün txomüleymün txomülelmün txomülemün
feyegün txomüleygün txomülele egün txomülepe egün

Comparte esto: