tüfa ta Tx, verbo

txiltxag –

vi

desnudarse.

Txiltxagkiyawkilge. ‘No andes pilucho’. [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche txiltxagün txiltxagli txiltxagchi
eymi txiltxagimi txiltxagülmi txiltxagge
fey txiltxagi txiltxagle txiltxagpe
iñchiw txiltxagiyu txiltxagliyu txiltxagyu
eymu txiltxagimu txiltxagülmu txiltxagmu
feyegu txiltxagigu txiltxagle egu txiltxagpe egu
iñchiñ txiltxagiyiñ txiltxagliyiñ txiltxag
eymün txiltxagimün txiltxagülmün txiltxagmün
feyegün txiltxagigün txiltxagle egün txiltxagpe egün

Comparte esto: