tüfa ta Tx, verbo

txeka-txekatu –

vi

pasear.

Ragi antü püchi txeka-txekatun waria mew. ‘A medio día pasee por la ciudad.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche txeka-txekatun txeka-txekatuli txeka-txekatuchi
eymi txeka-txekatuymi txeka-txekatulmi txeka-txekatuge
fey txeka-txekatuy txeka-txekatule txeka-txekatupe
iñchiw txeka-txekatuyu txeka-txekatuliyu txeka-txekatuyu
eymu txeka-txekatuymu txeka-txekatulmu txeka-txekatumu
feyegu txeka-txekatuygu txeka-txekatule egu txeka-txekatupe egu
iñchiñ txeka-txekatu txeka-txekatuliyiñ txeka-txekatu
eymün txeka-txekatuymün txeka-txekatulmün txeka-txekatumün
feyegün txeka-txekatuygün txeka-txekatule egün txeka-txekatupe egün

Comparte esto: