tüfa ta Tx, verbo

txawü –

vi

reunirse. ~txaw-

Ka reqlentu pewmagen txawayiñ kom. ‘La próxima semana espero que nos juntemos todos.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche txawün txawüli txawüchi
eymi txawüymi txawülmi txawüge
fey txawüy txawüle txawüpe
iñchiw txawüyu txawüliyu txawüyu
eymu txawüymu txawülmu txawümu
feyegu txawüygu txawüle egu txawüpe egu
iñchiñ txawü txawüliyiñ txawü
eymün txawüymün txawülmün txawümün
feyegün txawüygün txawüle egün txawüpe egün

Comparte esto: