tüfa ta Tx, verbo

txalkanküle –

vi

haber tormenta.


iney indicativo condicional imperativo
iñche txalkankülen txalkanküleli txalkankülechi
eymi txalkanküleymi txalkankülelmi txalkankülege
fey txalkanküley txalkankülele txalkankülepe
iñchiw txalkanküleyu txalkanküleliyu txalkanküleyu
eymu txalkanküleymu txalkankülelmu txalkankülemu
feyegu txalkanküleygu txalkankülele egu txalkankülepe egu
iñchiñ txalkanküle txalkanküleliyiñ txalkanküle
eymün txalkanküleymün txalkankülelmün txalkankülemün
feyegün txalkanküleygün txalkankülele egün txalkankülepe egün

Comparte esto: