tüfa ta Tx, verbo

txagliñküle –

vi

haber helada.


iney indicativo condicional imperativo
iñche txagliñkülen txagliñküleli txagliñkülechi
eymi txagliñküleymi txagliñkülelmi txagliñkülege
fey txagliñküley txagliñkülele txagliñkülepe
iñchiw txagliñküleyu txagliñküleliyu txagliñküleyu
eymu txagliñküleymu txagliñkülelmu txagliñkülemu
feyegu txagliñküleygu txagliñkülele egu txagliñkülepe egu
iñchiñ txagliñküle txagliñküleliyiñ txagliñküle
eymün txagliñküleymün txagliñkülelmün txagliñkülemün
feyegün txagliñküleygün txagliñkülele egün txagliñkülepe egün

Comparte esto: