tüfa ta T, verbo

tiway –

vi

dar vueltas.

Esenario mew kiñeke che tiwaykiyawigün. ‘En el escenario, algunas personas están dando vueltas.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche tiwayün tiwayli tiwaychi
eymi tiwayimi tiwayülmi tiwayge
fey tiwayi tiwayle tiwaype
iñchiw tiwayiyu tiwayliyu tiwayyu
eymu tiwayimu tiwayülmu tiwaymu
feyegu tiwayigu tiwayle egu tiwaype egu
iñchiñ tiwayiyiñ tiwayliyiñ tiway
eymün tiwayimün tiwayülmün tiwaymün
feyegün tiwayigün tiwayle egün tiwaype egün

Comparte esto: