tüfa ta R, verbo

ragiñkonküle –

vi

estar metido al medio.

Ragiñkonküley anümka mew. ‘Está al medio de los árboles.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche ragiñkonkülen ragiñkonküleli ragiñkonkülechi
eymi ragiñkonküleymi ragiñkonkülelmi ragiñkonkülege
fey ragiñkonküley ragiñkonkülele ragiñkonkülepe
iñchiw ragiñkonküleyu ragiñkonküleliyu ragiñkonküleyu
eymu ragiñkonküleymu ragiñkonkülelmu ragiñkonkülemu
feyegu ragiñkonküleygu ragiñkonkülele egu ragiñkonkülepe egu
iñchiñ ragiñkonküle ragiñkonküleliyiñ ragiñkonküle
eymün ragiñkonküleymün ragiñkonkülelmün ragiñkonkülemün
feyegün ragiñkonküleygün ragiñkonkülele egün ragiñkonkülepe egün

Comparte esto: