tüfa ta p, verbo

putu –

vt

beber, tomar (alcohol) ~putu-

Txipay ñi pu wenüy egün putumealu. ‘Salió con sus amigos a beber.’ [MPZL]
¿Putukeymi? Müte putukelan. ‘¿Bebes alcohol? No tomo tanto.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche putun putuli putuchi
eymi putuymi putulmi putuge
fey putuy putule putupe
iñchiw putuyu putuliyu putuyu
eymu putuymu putulmu putumu
feyegu putuygu putule egu putupe egu
iñchiñ putu putuliyiñ putu
eymün putuymün putulmün putumün
feyegün putuygün putule egün putupe egün

Comparte esto: