tüfa ta p, verbo

pürakawellu –

v

montar a caballo.


iney indicativo condicional imperativo
iñche pürakawellun pürakawelluli pürakawelluchi
eymi pürakawelluymi pürakawellulmi pürakawelluge
fey pürakawelluy pürakawellule pürakawellupe
iñchiw pürakawelluyu pürakawelluliyu pürakawelluyu
eymu pürakawelluymu pürakawellulmu pürakawellumu
feyegu pürakawelluygu pürakawellule egu pürakawellupe egu
iñchiñ pürakawellu pürakawelluliyiñ pürakawellu
eymün pürakawelluymün pürakawellulmün pürakawellumün
feyegün pürakawelluygün pürakawellule egün pürakawellupe egün

Comparte esto: