tüfa ta p, verbo

puliwenküle –

vi

ser de mañana.

Pura txoy puliwenküley. ‘Son las ocho de la mañana.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche puliwenkülen puliwenküleli puliwenkülechi
eymi puliwenküleymi puliwenkülelmi puliwenkülege
fey puliwenküley puliwenkülele puliwenkülepe
iñchiw puliwenküleyu puliwenküleliyu puliwenküleyu
eymu puliwenküleymu puliwenkülelmu puliwenkülemu
feyegu puliwenküleygu puliwenkülele egu puliwenkülepe egu
iñchiñ puliwenküle puliwenküleliyiñ puliwenküle
eymün puliwenküleymün puliwenkülelmün puliwenkülemün
feyegün puliwenküleygün puliwenkülele egün puliwenkülepe egün

Comparte esto: