tüfa ta p, verbo

püchi tuw –

vi

ser corto (de distancia).

Ti paliwe püchi tuwi. ‘El paliwe es corto. (de corta distancia)’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche püchi tuwün püchi tuwli püchi tuwchi
eymi püchi tuwimi püchi tuwülmi püchi tuwge
fey püchi tuwi püchi tuwle püchi tuwpe
iñchiw püchi tuwiyu püchi tuwliyu püchi tuwyu
eymu püchi tuwimu püchi tuwülmu püchi tuwmu
feyegu püchi tuwigu püchi tuwle egu püchi tuwpe egu
iñchiñ püchi tuwiyiñ püchi tuwliyiñ püchi tuw
eymün püchi tuwimün püchi tuwülmün püchi tuwmün
feyegün püchi tuwigün püchi tuwle egün püchi tuwpe egün

Comparte esto: