tüfa ta p, verbo

püchi püra –

vi

ser bajo ~püchirupa.

Püchi püray ti wigkul. ‘El cerro es bajo.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche püchi püran püchi pürali püchi pürachi
eymi püchi püraymi püchi püralmi püchi pürage
fey püchi püray püchi pürale püchi pürape
iñchiw püchi pürayu püchi püraliyu püchi pürayu
eymu püchi püraymu püchi püralmu püchi püramu
feyegu püchi püraygu püchi pürale egu püchi pürape egu
iñchiñ püchi püra püchi püraliyiñ püchi püra
eymün püchi püraymün püchi püralmün püchi püramün
feyegün püchi püraygün püchi pürale egün püchi pürape egün

Comparte esto: