tüfa ta p, verbo

pochogküle –

vi

estar agachado.


iney indicativo condicional imperativo
iñche pochogkülen pochogküleli pochogkülechi
eymi pochogküleymi pochogkülelmi pochogkülege
fey pochogküley pochogkülele pochogkülepe
iñchiw pochogküleyu pochogküleliyu pochogküleyu
eymu pochogküleymu pochogkülelmu pochogkülemu
feyegu pochogküleygu pochogkülele egu pochogkülepe egu
iñchiñ pochogküle pochogküleliyiñ pochogküle
eymün pochogküleymün pochogkülelmün pochogkülemün
feyegün pochogküleygün pochogkülele egün pochogkülepe egün

Comparte esto: