tüfa ta p, verbo

pepika –

vt

preparar.

Petu tami llitunon, pepikage tati mogewe. ‘Antes de que empieces, prepara los alimentos.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche pepikan pepikali pepikachi
eymi pepikaymi pepikalmi pepikage
fey pepikay pepikale pepikape
iñchiw pepikayu pepikaliyu pepikayu
eymu pepikaymu pepikalmu pepikamu
feyegu pepikaygu pepikale egu pepikape egu
iñchiñ pepika pepikaliyiñ pepika
eymün pepikaymün pepikalmün pepikamün
feyegün pepikaygün pepikale egün pepikape egün

Comparte esto: