tüfa ta p, verbo

payuntule –

vi

tener barba.


iney indicativo condicional imperativo
iñche payuntulen payuntuleli payuntulechi
eymi payuntuleymi payuntulelmi payuntulege
fey payuntuley payuntulele payuntulepe
iñchiw payuntuleyu payuntuleliyu payuntuleyu
eymu payuntuleymu payuntulelmu payuntulemu
feyegu payuntuleygu payuntulele egu payuntulepe egu
iñchiñ payuntule payuntuleliyiñ payuntule
eymün payuntuleymün payuntulelmün payuntulemün
feyegün payuntuleygün payuntulele egün payuntulepe egün

Comparte esto: