tüfa ta N, verbo

nüwküle –

vi

estar conectado.

Iyaelwe ka yafütuwe nüwküley. ‘La cocina y el comedor están conectados.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche nüwkülen nüwküleli nüwkülechi
eymi nüwküleymi nüwkülelmi nüwkülege
fey nüwküley nüwkülele nüwkülepe
iñchiw nüwküleyu nüwküleliyu nüwküleyu
eymu nüwküleymu nüwkülelmu nüwkülemu
feyegu nüwküleygu nüwkülele egu nüwkülepe egu
iñchiñ nüwküle nüwküleliyiñ nüwküle
eymün nüwküleymün nüwkülelmün nüwkülemün
feyegün nüwküleygün nüwkülele egün nüwkülepe egün

Comparte esto: