tüfa ta ñ, verbo

ñüküfküle –

vi

estar callado, callada.


iney indicativo condicional imperativo
iñche ñüküfkülen ñüküfküleli ñüküfkülechi
eymi ñüküfküleymi ñüküfkülelmi ñüküfkülege
fey ñüküfküley ñüküfkülele ñüküfkülepe
iñchiw ñüküfküleyu ñüküfküleliyu ñüküfküleyu
eymu ñüküfküleymu ñüküfkülelmu ñüküfkülemu
feyegu ñüküfküleygu ñüküfkülele egu ñüküfkülepe egu
iñchiñ ñüküfküle ñüküfküleliyiñ ñüküfküle
eymün ñüküfküleymün ñüküfkülelmün ñüküfkülemün
feyegün ñüküfküleygün ñüküfkülele egün ñüküfkülepe egün

Comparte esto: