tüfa ta M, verbo

mogele –

vi

estar vivo.

Petu mogeleygu tañi epu txemche. ‘Todavía están vivos mis padres.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche mogelen mogeleli mogelechi
eymi mogeleymi mogelelmi mogelege
fey mogeley mogelele mogelepe
iñchiw mogeleyu mogeleliyu mogeleyu
eymu mogeleymu mogelelmu mogelemu
feyegu mogeleygu mogelele egu mogelepe egu
iñchiñ mogele mogeleliyiñ mogele
eymün mogeleymün mogelelmün mogelemün
feyegün mogeleygün mogelele egün mogelepe egün

Comparte esto: