tüfa ta M, verbo

meñol –

vt

llenar (un ejercicio).

Meñolfige ti wipum wirin ti nemül afkazilelu man püle. ‘Llena las filas con las palabras que están al lado a la derecha.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche meñolün meñol-li meñolchi
eymi meñolimi meñolülmi meñolge
fey meñoli meñol-le meñolpe
iñchiw meñoliyu meñol-liyu meñolyu
eymu meñolimu meñolülmu meñolmu
feyegu meñoligu meñol-le egu meñolpe egu
iñchiñ meñoliyiñ meñol-liyiñ meñol
eymün meñolimün meñolülmün meñolmün
feyegün meñoligün meñol-le egün meñolpe egün

Comparte esto: