tüfa ta M, verbo

mawünküle –

vi

estar lloviendo.


iney indicativo condicional imperativo
iñche mawünkülen mawünküleli mawünkülechi
eymi mawünküleymi mawünkülelmi mawünkülege
fey mawünküley mawünkülele mawünkülepe
iñchiw mawünküleyu mawünküleliyu mawünküleyu
eymu mawünküleymu mawünkülelmu mawünkülemu
feyegu mawünküleygu mawünkülele egu mawünkülepe egu
iñchiñ mawünküle mawünküleliyiñ mawünküle
eymün mawünküleymün mawünkülelmün mawünkülemün
feyegün mawünküleygün mawünkülele egün mawünkülepe egün

Comparte esto: