tüfa ta M, verbo

mankuwül –

vt

saludar con la mano derecha.


iney indicativo condicional imperativo
iñche mankuwülün mankuwül-li mankuwülchi
eymi mankuwülimi mankuwülülmi mankuwülge
fey mankuwüli mankuwül-le mankuwülpe
iñchiw mankuwüliyu mankuwül-liyu mankuwülyu
eymu mankuwülimu mankuwülülmu mankuwülmu
feyegu mankuwüligu mankuwül-le egu mankuwülpe egu
iñchiñ mankuwüliyiñ mankuwül-liyiñ mankuwül
eymün mankuwülimün mankuwülülmün mankuwülmün
feyegün mankuwüligün mankuwül-le egün mankuwülpe egün

Comparte esto: