tüfa ta M, verbo

maneluwünge –

vi

ser esperanzador.

Müna ayiken tañi küzaw. Maneluwüngey. ‘Me gusta mucho mi trabajo. Es esperanzador.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche maneluwüngen maneluwüngeli maneluwüngechi
eymi maneluwüngeymi maneluwüngelmi maneluwüngege
fey maneluwüngey maneluwüngele maneluwüngepe
iñchiw maneluwüngeyu maneluwüngeliyu maneluwüngeyu
eymu maneluwüngeymu maneluwüngelmu maneluwüngemu
feyegu maneluwüngeygu maneluwüngele egu maneluwüngepe egu
iñchiñ maneluwünge maneluwüngeliyiñ maneluwünge
eymün maneluwüngeymün maneluwüngelmün maneluwüngemün
feyegün maneluwüngeygün maneluwüngele egün maneluwüngepe egün

Comparte esto: