tüfa ta M, verbo

maneluwküle –

vi

estar esperanzado.

Maneluwkülelay Floriana. ‘Floriana está esperanzada.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche maneluwkülen maneluwküleli maneluwkülechi
eymi maneluwküleymi maneluwkülelmi maneluwkülege
fey maneluwküley maneluwkülele maneluwkülepe
iñchiw maneluwküleyu maneluwküleliyu maneluwküleyu
eymu maneluwküleymu maneluwkülelmu maneluwkülemu
feyegu maneluwküleygu maneluwkülele egu maneluwkülepe egu
iñchiñ maneluwküle maneluwküleliyiñ maneluwküle
eymün maneluwküleymün maneluwkülelmün maneluwkülemün
feyegün maneluwküleygün maneluwkülele egün maneluwkülepe egün

Comparte esto: