tüfa ta M, verbo

man pülele –

vi

estar a la derecha.

Man pülelechi kawell kurügey. ‘El caballo que está a la derecha es negro.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche man pülelen man püleleli man pülelechi
eymi man püleleymi man pülelelmi man pülelege
fey man püleley man pülelele man pülelepe
iñchiw man püleleyu man püleleliyu man püleleyu
eymu man püleleymu man pülelelmu man pülelemu
feyegu man püleleygu man pülelele egu man pülelepe egu
iñchiñ man pülele man püleleliyiñ man pülele
eymün man püleleymün man pülelelmün man pülelemün
feyegün man püleleygün man pülelele egün man pülelepe egün

Comparte esto: