tüfa ta M, verbo

magel –

vt

invitar

Magelgen. ‘Fui invitado. Me invitaron.’
¿Matetuayu? Feley, küme zugu, magelafiñ Ilaria. ‘¿Tomamos mate? Ok, invitaré a Hilaria.’ [MPZL]


iney indicativo condicional imperativo
iñche magelün magel-li magelchi
eymi magelimi magelülmi magelge
fey mageli magel-le magelpe
iñchiw mageliyu magel-liyu magelyu
eymu magelimu magelülmu magelmu
feyegu mageligu magel-le egu magelpe egu
iñchiñ mageliyiñ magel-liyiñ magel
eymün magelimün magelülmün magelmün
feyegün mageligün magel-le egün magelpe egün

Comparte esto: